Репортаж 19 Юли 2015

Лудогорец тръгна със загуба в първенството

Лудогорец започна със загуба първенството. Шампионите загубиха с 0:2 от Литекс в първия кръг на „А“ група. Това бе официален дебют за новия треньор...

Лудогорец започна със загуба първенството. Шампионите загубиха с 0:2 от Литекс в първия кръг на „А“ група. Това бе официален дебют за новия треньор на „орлите“ Бруно Рибейро в родния шампионат. Преди четири дни Лудогорец паднаха с 0:1 от Милсами в мач от втория предварителен кръг на Шампионската лига.

Двата отбора се захапаха здраво още от първия съдийски сигнал. В 10-ата минута Асприля надигра Брайън Ангуло и шутира, но не намери целта. Осем минути след това отново той бе в центъра на събитията, но не успя да се възползва от прецизно центриране отдясно и останал на 2-3 метра от празната врата, пропусна. Все пак в 26-ата минута колумбиецът вече бе в прегръдките на съотборниците си, след като вкара красиво попадение. Крилото взе топката от центъра, премина през 4 човека и със силен удар откри резултата.

В следващите няколко минути Литекс натисна още, като пропуск направи Бьорн Йонсен. Нападателят бе оставен непокрит и стреля с глава, но Владо Стоянов показа голямата си класа и изби. В 33-ата минута Андрей Препелица опита с удар отдалеч да изненада Винисиус Баривиейра, но бразилецът демонстрира добър рефлекс и изби в корнер. След неговото изпълнение Козмин Моци можеше да изравни, но топката се изби в гората от тела на футболисти пред него. До края на полувремето добри възможности се откриха пред Ангуло и Мисиджан. Винисиус Баривиера обаче се справи и в двата случая.

Лудогорец започна вихрено второто полувреме. В 48-ата минута Марселиньо пое топката около точката на дузпата и пусна към Дяков, чийто удар мина встрани от вратата. Впоследствие резервата Вандерсон бе близо до изравнителен гол, но ударът му мина встрани. В 64-ата минута съдията Станислав Тодоров изгони от резервната скамейка Люпко Петрович, който протестира бурно срещу фаул на Александър Александров срещу Нунеш. Точка на спора сложи резервата Диого Виана, който втори гол за Литекс с диагонален удар извън наказателното поле. Португалецът обаче съблече фланелката в бурната си радост и получи втори жълт и съответно червен картон.

Литекс - Лудогорец 2:0