Репортаж 23 Май 2015

Лудогорец допусна обрат в Ловеч

Литекс направи обрат срещу Лудогорец за успеха с 4:2 в Ловеч. Силен мач за „оранжевите“ изигра норвежкият нападател Бьорн Йонсен, който вкара...

Литекс направи  обрат срещу Лудогорец за успеха с 4:2 в Ловеч. Силен мач за „оранжевите“ изигра норвежкият нападател Бьорн Йонсен, който вкара хеттрик. Шокиращото е, че на почивката шампионите водеха с 2:0, но през втората част, само за 20 минути играчите на Красимир Балъков стигнаха до пълния обрат.

„Оранжевите“ можеха да излязат напред в резултата още в първите секунди на мача. Тогава Страхил Попов центрира, а топката срещна гредата и излезе в аут. В 6-ата минута обаче „орлите“ ликуваха. Дани Абало центрира отдясно, Страхил Попов изби на крака на Кишада. Бразилецът стреля, но топката се удари в гредата и попадна в Мисиджан. За холандецът не бе проблем да се разпише - 1:0 за шампионите. Два огромни пропуска направи Мисиджан, преди в 38-ата минута Йонсен да навърже защитата на „орлите“, но вместо да отбележи гол, направи по-трудното и стреля в аут. Марселиньо бе точен за 2:0 в продължението на първата част. Той се възползва от чудесен пас на Кишада и с мощен изстрел на остави шансове на Винисиус.

През второто полувреме Литекс излезе изцяло преобразен. В 47-ата минута Георги Йорданов отсъди много спорна дузпа за домакините за нарушение на Терзиев срещу Йонсен. Зад топката застана Регула, който не остави шансове на Чворович - 1:2. В 65-ата минута. Регула центрира от фаул, Чворович излезе и Йонсен изравни с глава - 2:2. Пълният обрат оформи именно норвежецът. Той се възползва от избита от Чворович топка след удар на Руменов и с левия крак направи 3:2. В последните минути играчите на Георги Дерменджиев опитаха да стигнат до равенство, но вместо това получиха четвърти гол.  Йонсен прати топката в мрежата след асистенция на Страхил Попов.

Преди мача пък футболисти и треньори на Литекс направиха шпалир на колегите си от Лудогорец, с което поздравиха "орлите" за четвъртата поредна титла.

Литекс - Лудогорец 4:2