Репортаж 8 Април 2015

Лудогорец пощади Левски за 0:0 в ? финала за Купата

Лудогорец и Левски направиха 0:0 в първия 1/2-финал за купата на България. Така всичко в този сблъсък ще се реши в реванша в София на 29 април. Мачът...

Лудогорец и Левски направиха 0:0 в първия 1/2-финал за купата на България. Така всичко в този сблъсък ще се реши в реванша в София на 29 април. Мачът бе равностоен, като все пак "орлите" имаха по-чистите положения, но Йоргачевич спаси. "Сините", които очевидно притежават по-малка класа на терена, компенсираха с хъс и раздаване. Това се отрази и на жълтите картоните, които бяха 8 на 1 в полза на Левски.

Старши треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев не потърси изненада със състава си. Той заложи на обичайните заподозряни, сред които липсваха единствено наказаните Дяков и Моци.

Лудогорец беше на два-три сантиметра от гола в 16-ата мин. Тогава домакините направиха показна контраатака. Марселиньо нахлу мощно в полето на Левски и пусна перфектен пас към Безяк. Нападателят може би беше в минимална засада, която страничния съдия не отсъди. Той излезе очи в очи с Йоргачевич и опита диагонален удар покрай вратаря. Сърбинът обаче реагира блестящо и изби леко топката с крак, толкова колкото тя да се удари в страничния стълб и да се върне при него. Тази ситуация обърка малко защитата на "сините" и в следващите минути Лудогорец имаше 2-3 възможности, но грешеше при головия пас и удар. Либан Абди пропусна отличен шанс за Левски в 23-ата мин., когато беше изведен от Бедоя с перфектен пас от дълбочина. Крилото на "сините" се забави много с удара и беше блокиран. Все пак топката стигна до Анието, който стреля много неточно.

Лудогорец натисна в първите минути на втората част. След няколко добри атаки домакините стигнаха до 100-процентово положение. Абало проби отдясно и достави страхотна топка на Мисиджан, който беше абсолютно сам на далечната греда. Йоргачевич обаче реагира блестящо и скъси максимално ъгъла, хвърляйки се в краката на крилото. Това затрудни максимално Мисиджан, който стреля право в тялото на сърбина. Секунди преди това Аймен Белаид посече жестоко Роман Безяк. Защитникът се отърва само с жълт картон, а ако реферът му беше показал червен, нямаше да сгреши.

Левски отговори с преса на първоначалния натиск на Лудогорец. Това обърка домакините, които и без това грешаха прекалено често при изнасянето на топката. "Сините" притиснаха здраво "орлите" и в следващите 10-15 минути контролираха мача. Левски обаче не успя да създаде нито една реална голова възможност. Най-доброто положение се откри пред Краев, който стреля право в ръцете на Стоянов, след като получи добра топка от Аниете.

За сметка на това Лудогорец пак беше близо до гола в 72-ата мин., когато след удар на Марселиньо, топката се отби в тялото на Белаид и излъга Йоргачевич, но мина на сантиметри от страничния стълб.

В последните минути Стойчо Стоев направи две дефанзивни смени, стремейки се да запази двете нули на таблото. Той извади Аниете за сметка на Стефан Велев и смени Краев с Александров.

До края на срещата нямаше сериозни опасности пред двете врати и дербито завърши, както и започна - 0:0.

Лудогорец – Левски 0:0

Лудогорец: Владислав Стоянов, Браян Ангуло, Жуниор Кайсара, Александър Александров, Александър Барт, Христо Златински, Фабио Ешпиньо (75 Абел Анисе), Върджил Мисиджан, Даниел Абало (85 Вандерсон), Марселиньо, Роман Безяк (60 Жуниор Кишада)
Треньор: Георги Дерменджиев

Левски: Боян Йоргачевич, Веселин Минев, Аймен Белаид, Борислав Стойчев, Владимир Гаджев, Божидар Краев (77 Александър Александров), Мигел Бедоя, Роман Прохазка, Либан Абди, Валери Домовчийски (90+4 Лукаш Гикиевич), Антонио Аниете (81 Стефан Велев)
Треньор: Стойчо Стоев

Жълти картони: Ешпиньо (Лудогорец); Прохазка, Гаджев, Домовчийски, Краев, Белаид, Абди, Александър Александров (Левски)

Главен съдия: Цветан Кръстев