Репортаж 22 Февруари 2015

Лудогорец стигна 1/4 финала за Купата на България след 1:0 над Берое

Кишада вкарва ценния гол, гостите завършват мача с десет човека

Лудогорец се класира за 1/4-финалите за Купата на България, след като победи с 1:0 Берое в реванша в Разград. Голът вкара Жуниор Кишада още в 8-ата минута, а гостите от Стара Загора играха 76 минути с човек по-малко, след като литовецът Валдемар Боровски бе изгонен още в 14-ата минута. На 1/4-финалите „орлите“ ще срещнат Литекс.

Треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев направи куп промени в своя титулярен състав в сравнение с първия мач в Стара Загора. На вратата се завърна Владислав Стоянов. Георги Терзиев пък започна на мястото на наказания Козмин Моци, а останалите трима в защита бяха Жуниор Кайсара, Алекс Барт и Йордан Минев. В отсъствието на капитана Светослав Дяков, Христо Златински заигра до Фабио Ешпиньо, а сред титулярите се появиха Михаил Александров и Върджил Мисиджан, които замениха съответно Дани Абало и Вандерсон. На върха на атаката започна Жуниор Кишада, а зад него действаше Марселиньо.

Срещата започна с положение за Берое, като Мапуку стреля от фаул, но неточно. В 8-ата минута обаче Лудогорец поведе. Мишо Александров центрира към Мисиджан, който увлече Боровски, топката стигна до връхлитащия Кишада, за когото не бе проблем да отбележи - 1:0 и преднината на заралии бе заличена. Малко след това Мисиджан можеше да отбележи второ попадение, но ударът му с глава не затрудни Макенджиев. В 15-ата минута отборът на Петър Хубчев остана с човек по-малко. Литовецът Боровски, който малко по-рано бе получил жълт картон за нарушение срещу Христо Златински, изрита в лицето Върджил Мисиджан и съдията Станислав Ставров не се поколеба да му вдигне втори жълт и червен картон. Останали с 10 души, беройци се прибраха в своята половина, а играчите на Георги Дерменджиев контролираха мача. Секунди след изгонването на Боровски, Мишо Александров изведе Кишада, но Макенджиев спаси. Малко след това Лудогорец осъществи нова бърза атака, като Марселиньо чукна с пета към Кишада, чийто удар обаче не бе точен. В 40-ата минута Керкар можеше да облее с леден душ пълния стадион в Разград, след като бе изведен с глава от Самир Аясс, но диагоналният му изстрел не намери очертанията. Малко преди края на първата част, шанс за втори гол се откри пред Фабио Ешпиньо, но Благой Макенджиев отново бе на мястото си и изби.

Второто полувреме започна с положение за Лудогорец. Ешпиньо центрира от фаул, а Марселиньо и Барт се озоваха сами срещу вратаря, но не съумяха да вкарат гол. В 52-ата минута Берое бе близо до гола, но ударът на Владимир Зафиров с глава след корнер не намери целта. В ответната атака Кишада центрира отлично към Марселиньо, който с плонж стреля към вратата, но неточно. Въпреки, че бяха с човек по-малко, гостите показваха зъби и не рядко поглеждаха към вратата на Владислав Стоянов. Така се стигна до удар на Крис Гади, който обаче бе слаб. В 83-ата минута Христо Златински се пробва от фаул да убие интригата, но изпълнението му бе слабо в ръцете на вратаря. В последните минути, играчите на Берое се опитаха да натиснат Лудогорец, но по-всичко личеше, че физическите им сили са свършили. Въпреки това в 93-ата минута пред Елиаш се откри възможност да стреля, но ударът му не затрудни Владислав Стоянов.

Първият мач между Литекс и Лудогорец от 1/4-финалите е на 4 март в Ловеч, а реваншът в Разград - на 18 март. Преди първата среща за Купата, „оранжевите“ приемат „орлите“ и за първенството.

Лудогорец – Берое 1:0
(2:2 общ резултат)

1:0 Кишада (8)

Лудогорец: Владислав Стоянов, Жуниор Кайсара, Александър Барт, Георги Терзиев, Йордан Минев, Фабио Ешпиньо, Христо Златински, Върджил Мисиджан (59 Вандерсон), Михаил Александров (87 Абел Анисе), Жуниор Кишада (75 Юнес Хамза), Марселиньо.

Треньор: Георги Дерменджиев

Берое: Благой Макенджиев, Веселин Пенев, Владимир Зафиров, Иво Иванов, Валдемар Боровский, Самир Аясс (51 Атанас Зехиров), Игор Джоман, Елиаш, Салим Керкар, Крис Гади (72 Станислав Костов), Жуниор Мапуку (68 Антон Огнянов).

Треньор: Петър Хубчев

Жълти картони: Златински, Александров (Л); Иванов, Джоман, Зехиров (Б)