Репортаж 25 Януари 2015

Лудогорец губи с 0:1 от Унион Берлин

Лудогорец загуби първата си контрола в Испания. Шампионите паднаха с 0:1 от Унион Берлин в мач, който се игра в комплекса „Санта Мария Поло“....

Лудогорец загуби първата си контрола в Испания. Шампионите паднаха с 0:1 от Унион Берлин в мач, който се игра в комплекса „Санта Мария Поло“. Себастиян Полтер се разписа за немците, които участват в първенството на Втора Бундеслига. Лудогорец имаше няколко шанса за гол през първото полувреме, но Жуниор Кишада и Себастиян Ернандес пропуснаха. Треньорът Георги Дерменджиев отново заложи на два различни състава в двете полувремена. В началото излязоха Аргилашки, Минев, Моци, Барт, Василев, Анисе, Дяков, Дани Абало, Вандерсон, Ернандес и Жуниор Кишада. Мачът с Унион бе първи за нацонала Минев в зимната подготовка. Защитникът пропусна проверките в Турция с Гройтер Фюрт и Динамо Москва заради травма.

След почивката в игра се появиха Чворович, Кайара, Терзиев, Ал. Александров, Витиня, Ешпиньо, Златински, Мисиджан, Марселиньо, М. Александров, Безяк и Преслав Петров. Последният влезе на мястото на Витиня, който получи червен картон, но реферът позволи да бъде извършена смяна.

Следващата контрола на Лудогорец в Испания е на 28 януари. Съперник е вторият в хърватското първенство Риека. Мачът ще се играе на общинския стадион в градчето Сан Педро де Алкантара, което се намира в близост до Марбея.

„Очаквах подобно поведение от страна на моите играчи. Резултатът не съм го очаквал. Отстъпвахме на Унион в единоборствата. Но не мога да се сърдя на момчетата. Представяте ли си някой да се контузи по време на подготовката“, коментира Дерменджиев.

Лудогорец - Унион (Берлин) 0:1