Репортаж 18 Януари 2015

Лудогорец започна 2015 г. с победа

Себастиян Ернандес с впечатляващ гол от фаул за успеха с 1:0 над Гройтер Фюрт

Шампионът Лудогорец започна 2015 г. с победа. „Орлите“ отнесоха с 1:0 германския втородивизионен Гройтер Фюрт. Треньорът на „орлите“ Георги Дерменджиев бе решил да заложи на следния състав. Иван Чворович, който дълго време лекува травма бе на вратата. Терзиев и Александър Александров стартираха в средата на отбраната, а младежкият национал Преслав Петров започна като ляв защитник, тъй като Йордан Минев има проблеми с коляното си, а Браян Ангуло ще се присъедини към тима директно за лагера в Испания. Иначе Христо Златински и Фабио Ешпиньо бяха в средата на терена, а пред тях действаше Марселиньо. По крилата стартираха Михаил Александров и Върджил Мисиджан, а на върха на атаката бе Роман Безяк.

В първите минути по-добре на терена стояха футболистите на Лудогорец. Противно на това обаче по-чисто положение създадоха германците. В 12-ата минута Тринк се озова на добра позиция, но стреля неубедително и Чворович изби. От там нататък, играта бе изцяло под диктовката на българите. В 19-ата минута Марселиньо центрира към Роман Безяк, който засече със странична ножица, но топката излезе в аут. Малко след това Мишо Александров пусна по земята, Марселиньо пропусна а връхлитащия Ешпиньо, чийто удар обаче не попадна в целта. В 29-ата минута „орлите“ сътвориха наистина фрапантен пропуск. След груба грешка в защитата на Гройтер Фюрт, Марселиньо и Мисиджан се озоваха само срещу вратаря на германците. Вместо да бие обаче, бразилецът подаде към холандеца, който от малък ъгъл не успя да вкара. Малко след това двама техничари отново имаха възможност да вкарат гол. Мисиджан засече центриране от корнер и останалият напълно сам Марселиньо направи по-трудното, като с пета нацели тялото на стража на втородивизионния немски тим. В края на първото полувреме германците изпуснаха отлична възможност да излязат напред в резултата. След центриране от дясно на Шьорк, Гислеман стреля с глава, като топката мина на сантиметри от вратата, пазена в този момент от младия Георги Аргилашки.

През втората част Георги Дерменджиев пусна изцяло нови 10 полеви играчи. Десен бек бе младия Александър Василев, Моци и Барт бяха в сърцето на защитата, а Витиня действаше отляво. Редом до капитана Светослав Дяков за второто полувреме излезе Абел Анисе, а в предни позиции Вандерсон, Себастиян Ернандес и Дани Абало често сменяха местата си. На върха на атаката пък бе Жуниньо Кишада. Още в 51-ата минута дребничкият бразилец се измъкна от опеката на защитник на Гройтер Фюрт и стреля силно, като вратарят хвана топката, но след това я изпусна, като за малко тя не го изненада фатално. В 55-ата минута шанс се откри и пред германците, но ударът не техен играч не намери целта. В 64-ата минута дойде звездния миг на Себастиян Ернандес. Колумбиецът изпълни виртуозно пряк свободен удар, топката се отби в гредата и се озова в мрежата на Гройтер Фюрт. Попадението обра овациите на присъстващите, а и самият Ернандес доста бурно изрази радостта си от гола.

След попадението, играчите на Лудогорец просто доиграваха мача и почти не даваха на съперника си да пипне топката. Футболистите на германския втородивизионен тим все пак стигнаха до няколко корнера и фаулове, но от центриранията след тях не се стигна до нищо интересно.
В следващата си контрола, шампионите ще се изправят срещу руския Динамо Москва във вторник. Веднага след срещата разградчани се прибират в София, а от събота са на лагер в Испания.

Стартов състав на Лудогорец: Чворович, Кайсара, Терзиев, Ал. Александров, Петров, Златински, Ешпиньо, Марселиньо, М. Александров, Мисиджан, Безяк;

Влезли като резерви: Аргилашки, Стоянов, Витиня, Василев, Моци, Барт, Дяков, Анисе, Ернандес, Вандерсон, Дани Абало, Кишада

Лудогорец - Гройтер Фюрт 1:0