Репортаж 30 Ноември 2014

Лудогорец на 3 точки от ЦСКА след разгром над Локо (Сф)

Шампионите мачкат 5:1, Марселиньо с два гола

Лудогорец изигра много силен мач и победи Локо (Сф) с 5:1 в последна среща от XVII кръг на „А“ група. Шампионите се възползваха по най-добрия начин от грешката на ЦСКА в Дупница и намалиха преднината на армейците на 3 точки.

Треньорът на шампионите Георги Дерменджиев имаше проблеми с окомплектоването на своя състав, тъй като петима от основните му играчи бяха контузени или наказани. Очаквано той заложи на Жуниор Кишада на върха на атаката. Вандерсон също получи титулярно място, а след дълго време на пейката от първата минута излезе и Христо Златински. Александър Александров пък замени получилия почивка Георги Терзиев в сърцето на отбраната.

Наставникът на Локо (Сф) Димитър Васев заложи на всичко най-добро, с което разполага. Липсата на централните защитници Александър Бранеков и Марко Ранджелович обаче бе повече от осезаема.

Лудогорец можеше да поведе още в 8-ата минута, когато Вандерсон подаде добре към Дани Абало, но испанецът стреля встрани от вратата. Малко по-късно Кишада центрира към Марселиньо, чийто удар с глава обаче не бе точен. След първоначалните силни минути, в играта на „орлите“ се видя леко отпускане, чийто връх бе грешка на Козмин Моци. След нея Даниел Генов се озова напълно сам отдясно, той върна топката към Шехуди, който се размина, но нахлуващият Владислав Романов едва не къса мрежата - 1:0 за „железничарите“. След студеният душ за разградчани, те все пак се окопитиха много бързо и веднага създадоха няколко опасни положения пред вратата на Божидар Митрев. В 44-ата минута натискът на Лудогорец даде резултат и Вандерсон изравни. Дяков изведе Кайсара отдясно, бразилецът догони топката и от аутлинията я качи на главата на дребничкия си сънародник, който останал непокрит не сбърка - 1:1.

През второто полувреме Лудогорец излезе крайно мотивиран да стигне бързо до пълния обрат. В 51-ата минута Златински от фаул бе близо до гол, но топката не влезе в мрежата. Това обаче се случи 3 минути по-късно. Кайсара проби отдясно и пусна кълбото към Кишада. Нападателят тактично пропусна и за Марселиньо не бе проблем да го прати в мрежата на Митрев - 2:1. Малко по-късно Козмин Моци направи голям пропуск с глава. Секунди след това същото стори и Вандерсон. Играчите на Локо (Сф) пък можеха да облеят със студен душ публиката в Разград, като след центриране от ъглов удар се получи разбъркване, при което Шехуди не се оказа достатъчно съобразителен. В 69-ата минута интригата в мача реално приключи. Румен Трифонов влезе много грубо в краката на Дани Абало и заслужено получи втори жълт и респективно червен картон. Реакцията на Лудогорец не закъсня и Марселиньо направи 3:1 в 78-ата минута. Голът бе идентичен на първия му в мача, като този път Абало подаде, Вандерсон се размина и за звездата на „орлите“ не бе проблем да се разпише. Разгневените от ранния гол играчи на Георги Дерменджиев обаче не спряха до тук. В 81-ата минута Дани Абало отне топката от Ливраменто и със страхотен пас намери Хамза, който направи 4:1. В последната минута дойде и моментът на испанеца, който оформи крайното 5:1 след отлична самостоятелна акция.

Лудогорец – Локомотив (Сф) 5:1

0:1 Романов (34)
1:1 Вандерсон (44)
3:1 Марселиньо (54, 79)
4:1 Хамза (82)
5:1 Дани Абало (90)

Лудогорец: 21. Владислав Стоянов, 80. Жуниор Кайсара, 27. Козмин Моци, 15. Александър Александров, 25. Йордан Минев, 23. Христо Златински (86 - Ернандес), 88. Вандерсон, 18. Светослав Дяков, 17. Даниел Абало, 11. Жуниор Кишада (76 - Хамза), 84. Марселиньо
Треньор: Георги Дерменджиев

Локомотив: 1. Божидар Митрев, 16. Камен Хаджиев, 15. Траян Траянов, 69. Елтон Дош Рейш, 29. Ламжед Шехуди, 47. Антонио Ливраменто, 33. Евертон Джилио-Том, 26. Иво Иванов (73 - Йордан Тодоров), 8. Румен Трифонов, 11. Владислав Романов, 7. Даниел Генов