Репортаж 22 Ноември 2014

Лудогорец направи 1:1 с ЦСКА на „Българска армия“

Ешпиньо вкарва за шампионите, двата отбора завършват мача с по 10 човека

ЦСКА и Лудогорец завършиха 1:1 в свиреп мач пред 15 000 зрители с два червени картона и здрава битка през всичките 90 минути. Така разликата между двата тима остана 5 точки в полза на армейците.

Александър Тунчев откри за ЦСКА, а Ешпиньо изравни с красив гол от фаул. И двете попадения паднаха през първото полувреме, а през второто двата тима заложиха на много борба в средата на терена и логично положенията пред двамата вратари липсваха.

ЦСКА започна изключително агресивно в първите пет минути като пресираше Лудогорец. В петата минута при изпълнение на трети пореден корнер Апостол Попов насочи опасно с глава топката към далечната греда, където Оршулич се размина. След този натиск обаче шампионите изравниха играта, като задържаха по-дълго топката. Така в деветата минута „орлите“ създадоха най-чистото положение, като Мисиджан излезе сам срещу вратата, стреля между краката на догонилия го Попов, но Дивиш с крак предотврати сигурен гол. В 14-ата минута Мисиджан бе изгонен с директен червен картон за фаул срещу Попов. Холандецът игра за топката , но влезе с бутоните високо в опорния крак на защитника и съдията Таско Тасков не се поколеба да го отстрани. С десет човека обаче Лудогорец не се стресна и продължи да владее инициативата. В 25-ата минута обаче ЦСКА откри резултата при първото си положение. След изпълнение на корнер топката стигна до Маркиньос, който центрира, а капитанът Александър Тунчев без да мръдне от място с глава насочи топката към далечния ъгъл и тя се оплете в мрежата до гредата. След попадението обаче ЦСКА продължи да играе по-предпазливо, а Лудогорец тръгне смело напред да изравнява. В 37-ата минута „орлите“ стигнаха до изравнителното попадение. Минев бе повален пред наказателното поле на домакините, като реферът отсъди фаул. Ешпиньо майсторски изпълни прекия свободен удар и вкара за 1:1 над стената. В 40-ата минута Маркиньос изрита опасно в коляното Дяков, за което заслужено получи червен картон. До края на полувремето Моци нанесе опасен удар за гостите, а малко след това румънецът блокира с шпагат изстрел на Жуан Фелипе.

През втората част двата отбора играха по-предпазливо. Съдията Таско Тасков изгони и Стойчо Младенов-младши от скамейката на ЦСКА, който не спря да го апострофира. В 60-ата минута току що влезлия Луис Соарес се откъсна сам в наказателното поле, но падна и получи жълт картон за симулация. В 71-ата минута пред Тунчев се откри отлична възможност да стане големият герой в мача, но въпреки че изпревари Моци нанесе много неточен удар с глава. Десетина минута по-късно отново Тунчев бе в отлична позиция, но този път бе затворен от Терзиев. В 90-ата минута Лудогорец имаше възможност също да победи като удар на Ешпиньо от въздуха бе блокиран самоотвержено с тяло от Апостол Попов. В добавеното време португалецът стреля опасно от фаул, но топката профуча над напречната греда.

ЦСКА – Лудогорец 1:1

1:0 Александър Тунчев (25)
1:1 Фабио Ешпиньо (37)

ЦСКА: 33.Якуб Дивиш, 19.Апостол Попов, 48.Марин Оршулич, 3.Александър Тунчев, 21.Венцислав Василев, 4.Стивън Сънди, 70.Жуан Фелипе, 28.Маркиньос, 71.Антон Карачанаков, 7.Тони Силва (60-Луос Соарес), 17.Серджиу Буш (78-Йоаким)

Треньор: Стойчо Младенов

Лудогорец: 21.Владислав Стоянов, 80.Жуниор Кайсара, 27.Козмин Моци, 55.Георги Терзиев, 25.Йордан Минев, 8.Фабио Ешпиньо, 18.Светослав Дяков, 84.Марселиньо (77-Вандерсон), 17.Даниел Абало (69-Александров), 93.Върджил Мисиджан, 99.Юнес Хамза (62-Анисе)

Треньор: Върджил Мисиджан