Репортаж 17 Септември 2014

Секунди не достигнаха на Лудогорец за точка на "Анфийлд"

Ливърпул - Лудогорец 2:1

Лудогорец изигра страхотен мач в дебюта си в групите на Шампионската лига. "Орлите" загубиха от великия Ливърпул на "Анфийлд" с 1:2 в невероятна драма с три късни гола.

Резултатът бе открит от Марио Балотели в 82-та минута, но секунди преди края на редовното време резервата Дани Абало изравни, след като се възползва от отличен пас на Юнес Хамза. Така се стигна до 93-та минута, при която Александър Александров върна лошо топката към вратаря Борян, който позволи топката да му бъде отнета от Хави Манкийо. Последва падане на играча на Ливърпул, който не застрашаваше пряко вратата на орлите и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана капитанът Стивън Джерард и с неспасяем удар в левия ъгъл оформи крайното 2:1 за мърсисайдци.

Малко преди трите попадения пък българският шампион имаше няколко отлични шанса да открие резултата. Първо опасен шут на Кайсара бе избит от Миньоле и за късмет на англичаните топката като по чудо не попадна в Роман Безяк, който щеше да реализира на празна врата. Малко по-късно отлична комбинация завърши с шут на Безяк в дясната греда. Секунди преди гола на Балотели пък Марселиньо изкочи в чиста позиция, но се засуети и топката му бе отнета. При последвалата атака на Ливърпул резултатът бе открит от италианския национал.

По-рано през деня юношеския отбор на Лудогорец също загуби дебютния си мач в Шампионската лига. Момчетата на Атанас Димов и Тодор Живондов паднаха с 0:4 от английския тим.