Репортаж 28 Август 2014

Велико!!! Лудогорец е в Шампионската лига след футболен епос на "Васил Левски"

Лудогорец – Стяуа 1:0 (6:5 след дузпи)

Лудогорец изигра велик мач срещу Стяуа и влезе в групите на Шампионската лига. "Орлите" спечелиха с 7:5 след изпълнение на дузпи и така попаднаха в компанията на най-силните отбори в света. Редовното време завърши 1:0 след гол шедьовър на влезлия като резерва Вандерсон в 90-ата минута.

В абсолютен герой за Лудогорец обаче се превърна Козмин Моци. Румънецът нахлузи ръкавиците след червен картон на Владо Стоянов в добавеното време и спаси две дузпи, изпълнени от Ръпа и Първулеску.

В редовното време Лудогорец имаше превъзходство, но куп пропуски пред вратата на Аралскаус лишиха тима от попадение. "Орлите" тотално надиграха Стяуа през второто полувреме и логично се стигна до брилянтния гол на Вандерсон, който изпрати топката в мрежата с воле от линията на наказателното поле.

В 97-та минута реферът спести нарисуван втори жълт картон на Варела и удари сериозно рамо на Стяуа. Именно този играч се откъсна сам срещу Владо Стоянов в 119-та минута и стражът на българския шампион се принуди да го фаулира извън наказателното поле, за което получи директен червен картон.

Лудогорец бе изчерпал трите си смени и на вратата застана централният бранител Козмин Моци, легенда на кръвния враг на стелистите - Динамо (Букурещ). При дузпите Моци бе брилянтен, след като в първите пет дузпи спаси тази на Първулеску и по този начин орлите компенсираха пропуска от бялата точка на Вандерсон.

Останалите играчи на двата отбора реализираха и се стигна до изпълнение на по един 11-метров наказателен удар до внезапна смърт. Първите две дузпи бяха вкарани, но при следващите се случи нещо невероятно. Ешпиньо реализира, а Моци хвана тази на Ряпа и така изпрати Лудогорец в групите на ШЛ.

Лудогорец – Стяуа 1:0 (6:5 след изпълнение на дузпи)