Репортаж 17 Август 2014

Терорът продължава: Лудогорец с пета поредна победа над ЦСКА

Лудогорец - ЦСКА 2:0

Лудогорец постигна поредната победа над ЦСКА. В мач от V кръг на "А" група "орлите" удариха "червените", без седем от титулярите си. Армейците отново не успяха да отбележат гол на шампиона, въпреки че в този мач имаха някои положения през второто полувреме.

В началото мачът бе равностоен, като ЦСКА първи стигна до чиста ситуация. В 11-ата минута вратарят Чворович майсторски извади удар с глава на Тунчев. След 15-ата минута Лудогорец стана по-агресивен и проблемите за Якуб Дивиш не закъсняха. В 30-ата минута след центриране на Шоко отдясно в наказателното поле Върджил Мисиджан изпревари Апостол Попов и откри резултата.

Лудогорец на практика реши мача в 51-ата минута. Най-новото попълнение Юнес Хамза отбеляза за 2:0, след като се разписа с глава отблизо. Тунизийският нападател отбеляза гол и в мача за Суперкупата срещу бившия му отбор Ботев (Пд) за успеха на шампионите с 3:1 в Бургас.

След второто попадение във вратата на Дивиш Лудогорец намали оборотите и ЦСКА на няколко пъти можеше да стигне поне до почетен гол. Чворович страхотно спаси удар на Буш в 67-ата минута. Шут на Тунчев пък срещна гредата. На свой ред "орлите" можеха да стигнат до класическа победа, но Дани Абало пропусна в заключителната част от мача.

Лично треньорът на Стяуа Константин Гълка пристигна в Разград, за да наблюдава двубоя с ЦСКА. Той бе в компанията на помощника си и двама скаути на гранда от Букурещ. Лудогорец гостува на Стяуа във вторник в 21,45 часа на "Национал Арена" в мач от плейофа на Шампионската лига.