Академия 19 Ноември 2017

Лудогорец U19 оглави класирането, след победа над Локомотив (Пловдив) с 1:0

Лудогорец U19 оглави класирането в Елитната юношеска група до 19 години, след минимална, но ценна и заслужена победа над Локомотив в Пловдив с 0:1 в...

Лудогорец U19  оглави класирането в Елитната юношеска група до 19 години, след минимална, но ценна и заслужена победа над Локомотив в Пловдив с 0:1 в мач от XV кръг на първенството. Момчетата на Юри Васев играха 20 минути с човек по-малко, след като на Иван Йорданов бе вдигнат дискусионен втори жълт, респективно червен картон.

Разградчани и техните домакини направиха здрав мач, в който не липсваха твърдите единоборства и острите влизания.  Въпреки сериозната подкрепа на местната публика, „орлите” не само, че не се огънаха нито за момент, но и често поставяха в безизходица отбраната на съперника. Димитър Митков удари греда в 34-ата минута. През първото полувреме добри ситуации за гол пропуснаха още Доминик Янков, Тони Иванов и отново Митков.

През второто полувреме с попадението се разминаха Венцислав Славов и Илкер Будинов. Закономерното се случи в 70-ата минута. Тогава Янков проби добре в центъра, преодоля двама играчи в раирани фланелки и пусна хубав извеждащ пас зад гърба на защитата. Топката овладя Георги Стоянов и с точен, фалцов удар я оплете в мрежата за 0:1. Малко след това Йорданов бе изгонен от игра. Въпреки численото неравенство на терена, разградчани не допуснаха попадение и се поздравиха с победа след последния съдийски сигнал.

„Изиграхме един добър мач, който можеше да спечелим с много по-убедителен резултат, ако бяхме оползотворили поне част от открилите се голови положения. Все пак аз съм доволен и от тази минимална победа. Поздравявам момчетата за мъжката игра. С такива двубои ще израснат и ще се развият по-бързо като футболисти”, коментира след последния съдийски сигнал Юри Васев.

Срещу Локомотив (Пловдив) Лудогорец U19 игра в състав: Дамян Дамянов, Венцислав Славов, Мартин Минчев, Георги Вълчев, Димитър Илиев, Стефан Методиев, Доминик Янков, Иван Йорданов, Тони Иванов, Димитър Митков, Георги Стоянов (Тихомир Димитров, Кристиян Кънчев, Илкер Будинов, Станислав Вълчев)