Академия 16 Септември 2017

Лудогорец U17 разби Етър във Велико Търново с 5:0

Лудогорец U17 разби Етър във Велико Търново с 0:5 в мач от 6 кръг на първенството на Елитната юношеска група до 17 години. Момчетата на Петър Пенчев...

Лудогорец U17 разби Етър във Велико Търново с 0:5 в мач от 6 кръг на първенството на Елитната юношеска група до 17 години. Момчетата на Петър Пенчев изиграха силен мач и не оставиха никакви шансове на съперника. Отличи се Георги Бабалиев, който реализира хеттрик.

„Орлите” откриха резултата още в 4-ата минута. Тогава поставената под натиск от първите секунди на двубоя отбрана на болярите сгреши след изпълнение на корнер и защитник вкара топката в мрежата – автогол и 0:1.  Само 10 минути по-късно, след добра комбинация, Бабалиев отбеляза за 0:2, като двата отбора се оттеглиха за почивка при този резултат.

През второто полувреме разградчани продължиха да са по-силния отбор на терена и да атакуват опасно. В 47-ата минута тяхна акция бе спряна с нарушение в наказателното поле, а Бабалиев реализира отсъдената дузпа за 0:3. Осем минути по-късно Кирил Янакиев даде хубав извеждащ пас към Петър Георгиев и останал сам срещу вратаря на „виолетовите” той не сбърка – 0:4. Отново Бабалиев в 60-ата минута се възползва от добро подаване на Алекс Ганчев и оформи крайното 0:5.

„Днес играхме добре, създадохме много положения и успяхме да реализираме достатъчно от тях, за да постигнем изразителна победа. Доволен съм от момчетата. Убеден съм, че те ще играят все по-силно и по-резултатно”, коментира след последния съдийски сигнал Петър Пенчев.

Срещу Етър (Велико Търново) Лудогорец U17 игра в състав: Петър Александров, Йордан Статев, Алекс Луканов, Николай Ганчев, Александър Ганчев, Велислав Минков, Кирил Янакиев, Петър Караангелов, Петър Георгиев, Георги Бабалиев, Владислав Найденов (Пламен Стоянов, Антониян Харалампиев, Преслав Петров, Николай Георгиев).