Академия 24 Юни 2017

Лудогорец U15 би Нефтохимик с 1:3 в първия полуфинал на държавното първенство

Лудогорец U15 направи важна първа крачка към финала на държавното първенство за юноши, родени до края на 2002 година, след убедителна победа с 1:3...

U15: Нефтохимик - Лудогорец 1:3

Лудогорец U15 направи важна първа крачка към финала на  държавното първенство за юноши, родени до края на 2002 година, след убедителна победа с 1:3 като гост на Нефтохимик.

В първи полуфинален мач от турнира момчетата на Диан Ангелов надиграха категорично съперника на стадиона в гр. Българово и заслужиха убедителния успех. Те притиснаха своите домакини още след първия съдийски сигнал и превъзходството им се материализира в 5-ата минута. Голът отбеляза Димитър Василев. Две минути по-късно Петър Георгиев технично копна топката, тя прехвърли вратаря на бургазлии и се заби в далечния горен ъгъл за 0:2. До края на първото полувреме орлетата създадоха няколко добри ситуации да направят резултата класически, но ги пропуснаха и се оттеглиха за почивка с два гола аванс.

През второто полувреме Хюсеин бе изведен сам срещу вратаря, преодоля и него, но защитник изби от гол линията. Домакините успяха да намалят при първата си и единствена възможност за попадение в срещата. Централните защитници на разградчани подцениха една изритана от вратаря на Нефтохимик топка, тя попадна в играч на домакините и той от упор вкара за 1:2. Възпитаниците на Диан Ангелов реагираха като ужилени, вдигнаха  още повече оборотите и в 57-ата минута отново Димитър Василев оплете топката в мрежата с хубав удар за 1:3. До края на срещата не се стигна до други попадения и орлетата си тръгнаха към Разград с добър аванс.

Добър мач на нашия отбор, хубава игра, красиви голове. Доволен съм от момчетата, играха, както трябва и както изисквам от тях. Бяхме разучили добре съперника и закономерно не му оставихме много шансове”, коментира Диан Ангелов.

Реваншът е във вторник, 27 юни, на „Гнездо на орли”.

Срещу Нефтохимик Лудогорец U15 игра в състав: Мирослав Пейчев, Ники Пенков, Алекс Луканов, Костадин Илиев, Петър Янакиев, Георги Маджаров, Димитър Василев, Даниел-Виктор Кънчев, Хидает Хюсеин, Петър Георгиев, Онур Чолак (Калоян Симеонов, Георги Николов, Валентин Цветанов, Валентин Томов).