Академия 28 Ноември 2016

Лудогорец II надделя над ЦСКА-София II с 3:2

Вторият отбор на Лудогорец постигна драматичен успех с 3:2 над ЦСКА-София 2 в мач от 14-ия кръг на шампионата. Играчите на Галин Иванов поведоха в...

Лудогорец II - ЦСКА-София II 3:2

Вторият отбор на Лудогорец постигна драматичен успех с 3:2 над ЦСКА-София 2 в мач от 14-ия кръг на шампионата. Играчите на Галин Иванов поведоха в резултата в 24-ата минута, но в началото на втората част "червените" направиха пълен обрат. Головете реализираха Георги Търтов (51') и Стойчо Атанасов (55'). Радостта за гостите бе твърде кратка, като две минути по-късно Славчо Шоколаров изравни, а в последните секунди на сблъсъка, резервата Денислав Александров донесе важния успех за младите "орли" на стадион "Лудогорец арена".

Първата интересна ситуация дойде в 5-ата минута, когато Георги Нетов засече с глава центриране от пряк свободен удар, но стражът на "червените" Александър Конов се намеси перфектно и спаси вратата си. В 18-ата минута Славчо Шоколаров стреля от дистанция, шутът му бе париран от Конов, а при добавката юношеският национал Светослав Ковачев направи непростим пропуск.

Първото попадение в срещата падна в 24-ата минута, когато опитният халф на "орлите" Славчо Шоколаров асистира на Светослав Ковачев. Талантливият полузащитник вкара първия си гол за сезона във Втора лига.

В 29-ата минута Преслав Петров отправи бомбен изстрел от дистанция, но вратарят на ЦСКА-София се справи с предизвикателството. Toва бе и последната ситуация за гол през първата част.

Второто полувреме започна с натиск на "червените" и в 51-ата минута Георги Търтов вкара страхотно попадение в мрежата на младите "орли". Четири минути по-късно един от най-големите таланти Стойчо Атанасов стреля от дистанция и направи резултата 1:2. В 57-ата минута Славчо Шоколаров получи чудесна възможност да се разпише и той не пропусна. Това е четвърти гол за халфа във второто ниво на българския футбол.

В 83-ата минута Георги Нетов получи добра възможност да вкара трети гол в мрежата на Александър Конов, но опитът му бе слаб, за да изненада стража на гостите от София. В 90-ата минута Славчо Шоколаров центрира перфектно към Денислав Александров, който с лекота матира вратаря на "червените" и донесе важни три точки за играчите на Галин Иванов.

Стартови състави:

ЛУДОГОРЕЦ 2 (4-2-3-1): 51. Васил Симеонов, 73. Кристиян Димитров, 23. Георги Нетов, 34. Олег Димитров, 99. Кристиян Григоров, 55. Георги Терзиев, 44. Антонио Георгиев, 45. Ивайло Климентов, 98. Светослав Ковачев, 24. Преслав Петров, 14. Славчо Шоколаров.

Старши треньор: Галин Иванов

ЦСКА-София 2 (4-2-3-1): 30. Александър Конов, 2. Стойчо Атанасов, 19. Лазар Марин, 19. Валентин Антов, 6. Красимир Станоев, 4. Ангел Лясков, 16. Петър Витанов, 17. Георги Търтов, 11. Павел Головодов, 10. Тонислав Йорданов, 9. Георги Минчев.

Старши треньор: Ивайло Станчев

Стадион: "Лудогорец арена"
Главен съдия: Християна Гутева, асистенти: Николай Стайков, Младен Маринов, Георги Гинчев.