Репортаж 24 Май 2017

Лудогорец загуби финала за Купата на България

Лудогорец пропусна да направи дубъл, след като загуби с 1:2 от Ботев (Пд) във финала за Купата на България. Треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев...

Треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев реши да започне без типичен централен нападател. Като фалшива деветка действаше Джонатан Кафу, а по крилата бяха Вандерсон и Върджил Мисиджан. Плеймейкър бе Марселиньо, а голмайсторът на Първа лига Клаудиу Кешерю бе оставен на пейката.

Срещата започна с минута мълчание в памет на жертвите от атентата в Манчестър. В 3-ата минута „орлите“ сбъркаха при изнасянето на топката, като Омар Косоко напредна, но ударът му с десния крак не бе точен. Малко по-късно Дяков изведе технично Кафу зад защитата на Ботев, бразилецът вкара топката в мрежата, но голът бе отменен заради засада. След това пък Натанел стреля много неточно от фаул. В 36-ата минута Дяков сбърка при изнасянето ба топката, тя стигна до Неделев, той подаде към Балтанов, чийто удар срещна гредата, а след това Ренан я улови. В 44-ата минута Ботев поведе в резултата. След многоходова акция топката попадна в Омар Косоко, който с външен фалц я прати в мрежата на Ренан – 1:0 за пловдивчани.

Втората част започна с далечен, но неточен изстрел на Вутов. Секунди след това Чворович изби отлично красив удар ба Мисиджан. В 52-ата минута „канарчетата“ вкараха втори гол. Те направиха атака с участието на Неделев и Косоко, а нападението бе завършено от Антонио Вутов – 2:0. След гола Георги Дерменджиев реагира с двойна смяна, като на местата на Мисиджан и Кампаняро влязоха Кешерю и Кишада. В 67-ата минута Паломино засече топката с глава след центриране от корнер, но би над вратата. След това Кешерю би силно с левия крак, но топката отново излезе в аут. В 80-ата минута Лудогорец се върна в мача. „Орлите“ биха къс корнер, Натанаел центрира към Моци, топката стигна до Кешерю, за когото отблизо не бе проблем да вкара своето шесто попадение в турнира от началото на сезона. С него той изравни Жоао Пауло на първото място при голмайсторите. В последната минута на двубоя Вандерсон пропусна да изравни, след като негов удар с глава премина на сантиметри от дясната греда.

ЛУДОГОРЕЦ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 1:2

0:1 Омар Косоко (44')
0:2 Антонио Вутов (52')
1:2 Клаудиу Кешеру (80')

ЛУДОГОРЕЦ: Ренан дос Сантос, Сисиньо, Козмин Моци, Хосе Луис Паломино, Натанаел, Густаво Кампаняро (44 - Жуниор Кишада), Светослав Дяков, Марселиньо (67 - Абел Анисе), Вандерсон, Върджил Мисиджан, Джонатан Кафу (55 - Клаудиу Кешеру)

БОТЕВ: Иван Чворович, Цветомир Панов, Радослав Терзиев, Виктор Генев, Лазар Марин, Яя Меледже, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Омар Косоко (71 - Фелипе Бризола), Крум Стоянов (84 - Серкан Юсеин), Анотио Вутов (63 - Фернандо Виана)

Лудогорец - Ботев (Пловдив) 1:2 | Купа на България - Финал