Репортаж 12 Март 2017

Кешерю с хеттрик при разгром над Локо (ГО)

С хеттрик на Клаудио Кешерю Лудогорец разгроми Локо (ГО) с 5:0 като гост и поведе на Левски с 15 точки...

Клаудио Кешерю отбеляза три гола за разгромната победа на Лудогорец над Локо (ГО) като гост. Така румънският национал даде сериозна заявка за спечелване на голмайсторския приз в Първа лига. Другите две попадения бяха дело на Марселиньо и Вандерсон.

Първи от центъра започнаха гостите. Домакините играха по-прибрано и изчакваха съперника си. В самото начало на срещата топката попадна в Ндонгала, който стреля, но Стоянов спаси. Течеше 6-ата минута, когато след колективна грешка в отбраната на "железничарите" Марселиньо отбеляза за 0:1.

Последва грешка на Желев, топката попадна в Кешеру, който стреля и беше близко до втори гол. В 18-ата минута удар на Вандерсон попадна право в ръцете на Банков. Домакините играеха предпазливо, като изчакваха съперника пред своето наказателно поле и контраатакуваха. Далечен удар от пеналта беше отправен от Саша, но вратарят на "железничарите" отново бе на своето място.

През това първо полувреме може да отбележим опасен удар на Вандерсон, който премина над вратата, а после Марселиньо пробва рефлекса на Банков,но той изби в корнер. Така завърши първата част на мача, през която домакините не затрудниха изобщо Владислав Стоянов.

Втората част започна с двойна смяна в отбора на Локомотив. В игра се появиха Отман и Генчев. В 48-ата минута втори гол на Кешеру. Топката бе открадната от Моци, който подаде към голмайстора и той за втори път не сбърка.През това второ полувреме пролича явното превъзходство и класата на шампионите. В 71-вата минута бе отправен първия точен удар към вратата на Стоянов от Отман, който бе близо до отбелязване на попадение. В последната четвърт на мача Кафу можеше да вкара трети гол, но Цонков предотврати опасността пред Банков.

Течеше 79-ата минута, колективна грешка на Цонков и Желев помогна на Вандерсон да отбележи за 3:0. Владислав Узунов изстреля една топка в пеналта и тя можеше да се озова зад Стоянов, но без успех, ударът премина встрани. В 85-ата минута Кешеру вкара своя втори гол в двубоя, а в 90-ата оформи своя хеттрик.

ЛОКОМОТИВ (ГОРНА ОРЯХОВИЦА) - ЛУДОГОРЕЦ 0:5

0:1 Марселиньо (6')
0:2 Кешеру (49')
0:3 Вандерсон (80')
0:4 Кешеру (86')
0:5 Кешеру (90')

Локомотив: Николай Банков, Милен Желев, Мартин Кавдански (46 - Отман), Стефан Цонков, Атанас Фиданин, Юлис Ндонг, Николай Христов, Игор Джоман, Рихави Кифуети (46 - Любомир Генчев), Аристоте Фунду, Софиан Муса (81 - Владислав Узунов)

Лудогорец: Владислав Стоянов, Натанаел, Хосе Луис Паломино, Козмин Моци, Сисиньо, Светослав Дяков (33 - Абел Анисе), Лукас Саша, Вандерсон (81 - Джоди Лукоки), Джонатан Кафу, Марселиньо, Клаудиу Кешеру

Жълти картони: Рихави Кифуети (Локомотив); Лукас Саша, Джонатан Кафу (Лудогорец).