Репортаж 4 Февруари 2017

Лудогорец обърна Злин

Лудогорец постигна трета победа в контролите в Турция. Петкратният шампион на България надигра драматично с 2:1 Злин. Чехите, които са четвърти в...

Първият голям шанс бе за "орлите". В 20-ата минута те като по чудо не откриха резултата. Тогава Джоди Лукоки проби и центрира отляво към Клаудиу Кешерю, но румънецът стреля от 2-3 метра в тялото на чешкия вратар.

В 30-ата минута чехите успяха да поведат. Копечни центрира отдясно към Диоп и сенегалецът, който бе оставен непокрит, отблизо без проблем вкара с глава. Лудогорец имаше шанс бързо да изравни, но пропусна. В 32-ата минута Жоао Пауло центрира отлично към Марселиньо, който стреля от 5-6 метра с глава, но Достал изби в корнер. Секунди по-късно стражът на чехите отрази нов опасен удар с глава, този път на Кешерю.

Две минути след началото на втората част Лудогорец изравни. Жоао Пауло стреля от пряк свободен удар от около 25 метра, Достал изби, но при добавката с глава Клаудиу Кешерю вкара - 1:1. Почти веднага след това шампионите проиграха много по-чисто положение. Сисиньо проби и подаде към Жоао Пауло, но ударът му намери външната част на мрежата. Малко след това пак той пропусна, като този път с далечен удар не намери вратата. Минута по-късно Жоао Пауло изскочи сам срещу вратаря, който излезе напред, но нападателят на българския тим при опита си да го прехвърли, не улучи мрежата на Злин. В самия край на мача Лудогорец стигна до победата след пробив на Лукоки отдясно. Той стигна почти до аутлинията, пусна успореден на нея пас по земя към Кишада, който успя леко да бутне топката в мрежата. Победата беше трета за Лудогорец по време на лагера в Турция.
В проверката участие не взеха двама от основните играчи на Лудогорец - Джонатан Кафу и Вандерсон, както и Върджил Мисиджан.

ЛУДОГОРЕЦ - ЗЛИН 2:1

0:1 Диоп (30')
1:1 Клаудиу Кешерю (47')
2:1 Жуниор Кишада (90')

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Минев (46-Сисиньо), Терзиев (46-Пластун), Моци (69-Паломино), Натанаел, Дяков, Лукас Саша (46-Кампаняро), Лукоки, Марселиньо (79-Анисе), Жоао Пауло, Кешерю (66-Кишада)

ЗЛИН: Достал, Паздера, Югас, Гажич, Матеюв, Копечни, Живулич, Траоре, Щипек, Диоп, Фантиш

Лудогорец - Фастав Злин 1:1