Репортаж 13 Април 2015

Лудогорец загуби две точки в Надежда

Локо (Сф) спря шампиона Лудогорец - 0:0. Срещата, играна в„Надежда“ не изобилстваше от футболни достойнства, като 15 минути преди края реферът...

Локо (Сф) спря шампиона Лудогорец - 0:0. Срещата, играна в „Надежда“ не изобилстваше от футболни достойнства, като 15 минути преди края реферът Николай Йорданов отмени редовен гол на Козмин Моци.

Мачът започна с лек натиск на домакините. В 11-ата минута Емил Гъргоров изведе отлично Владислав Романов зад защитата на Лудогорец, но Моци успя да се върне и да отнеме топката на крилото. След 20-ата минута отборът, който повече владееше топката бе този на Лудогорец. Но до чисти голови положения не се стигаше, тъй като и двете защити се справяха чудесно. Все пак играчите на Георги Дерменджиев стигнаха до нелоши удари, но Кишада и Кайсара не успяха да преодолеят Божидар Митрев. Вратарят пък сам се опита да направи мача интересен, като се размина с върната към него топка, но за негово щастие тя не попадна в мрежата му.

През второто полувреме все пак имаше повече положения пред двете врати. В 69-ата минута Кишада копна топката към Браян Ангуло, чийто удар бе спасен от Божидар Митрев. Малко след това Върджил Мисиджан можеше да вкара красив гол от около 30 метра, но Митрев отново изби.

Най-скандалната ситуацията в срещата дойде в 76-ата минута. Тогава Вандерсон центрира от ъглов удар, а Козмин Моци надскочи Генов и прати топката във вратата на Локо (Сф). След като обаче кълбото се оплете в мрежата на домакините след грешка на Митрев и Елтон, съдията Николай Йорданов отмени гола. Той прецени, че има нарушение на Моци в атака. При телевизионните повторения обаче се видя, че такова няма и попадението е отменено неправилно.

Малко след този скандален момент Локо (Сф) бе близо до победен гол. Йордан Тодоров проби отдясно и подаде към влезлия като резерва Даниел Генов. Той стреля от движение, като топката срещна гредата.

В последните минути действията се развиваха в половината на домакините, но така и футболистите на Георги Дерменджиев не успяха да стигнат до чисто положение. След този резултат Лудогорец отново води с 6 точки пред втория ЦСКА, докато Локо (Сф) е трети на 2 точки зад „червените“. В следващия кръг двата отбора ще се изправят помежду си на „Армията“.

ЛОКО СФ – ЛУДОГОРЕЦ 0-0

ЛОКО (Сф): 1.Божидар Митрев, 66.Орлин Старокин, 16.Камен Хаджиев, 6.Александър Бранеков, 15.Траян Траянов, 69.Елтон Дош Рейш, 77.Йордан Тодоров (90+3 - 14.Даниел Васев), 47.Антонио Ливраменто (71 - 7.Даниел Генов), 23.Емил Гъргоров, 33.Евертон Джилио-Том (89 - 19.Димитър Велковски), 11.Владислав Романов
Треньор: Димитър Васев

ЛУДОГОРЕЦ: 21.Владислав Стоянов, 16.Браян Ангуло, 80.Жуниор Кайсара, 27.Козмин Моци, 5.Александър Барт, 18.Светослав Дяков, 12.Абел Анисе, 93.Върджил Мисиджан, 11.Жуниор Кишада (73 - 9.Роман Безяк) , 17.Даниел Абало (62 - 88.Вандерсон), 84.Марселиньо
Треньор: Георги Дерменджиев

Стадион: "Локомотив", Надежда
Съдия: Николай Йорданов
Жълт картон: Жуниор Кишада (Лудогорец)

Локомотив (София) - Лудогорец 0:0