Репортаж 28 Февруари 2015

Литекс излъга 1:0 Лудогорец в края

Лудогорец загуби с 0:1 дербито на XX кръг срещу Литекс в Ловеч. Така шампионите остават твърдо втори на три точки зад ЦСКА. Армейците са с мач...

Лудогорец загуби с 0:1 дербито на XX кръг срещу Литекс в Ловеч. Така шампионите остават твърдо втори на три точки зад ЦСКА. Армейците са с мач по-малко. Колумбиецът Асприля вкара единственото попадение в 85-ата минута.

Уникален малшанс преследваше Лудогорец в съботната следобед. Още на загрявката Върджил Мисиджан получи травма и вместо него започна Вандерсон. Бразилецът пък бе ударен лошо в бедрото в 9-ата минута, заради което бе заменен от Дани Абало.

Козмин Моци можеше да открие резултата в 25-ата минута. След изпълнение на корнер топката попадна в румънеца, който отблизо я прати в аут. В края на първата част Моци получи два жълти картова в разстояние на 4 минути и бе изгонен от рефера Георги Йорданов.

През второто полувреме Литекс упражни натиск и на няколко пъти Владислав Стоянов трябваше да се намесва решително. В 71-ата минута статуквото на терена бе възстановено, след като Кристиян Малинов от домакините също бе изгонен след два жълти картона.

В следващите минути и двата тима потърсиха победата, като Лудогорец бяха много близо до гола след лошо отиграване на Гълъбов, който едва не прати топката в собствената си врата. Ловчанлии пък се възползваха от бърза атака в 85-ата минута, който Асприля завърши с голов шут. В последните секунди на двубоя вратарят на домакините Винисиус Баривейра блестящо спаси удар с глава на Марелиньо. Малко преди това път попадение на Александър Барт бе отменено заради засада.

ЛИТЕКС – ЛУДОГОРЕЦ 1:0
1:0 Асприля 85

ЛИТЕКС: Баривиейра, Божиков, Перес, Гълъбов, Попов, Недялков, Бумал, Десподов (76 Регула), Малинов, Асприля (89 Миланов) и Ангелов;
Tреньор: Красимир Балъков

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Кайсара, Барт, Моци, Минев, Дяков, Ешпиньо, Александров, Марселиньо, Вандерсон (9 Абало) и Кишада;
Треньор: Георги Дерменджиев

Жълти картони:  Недялков, Йонсен, Регула, Божиков, Ангелов, Малинов (Литекс);  Моци, Барт, Кайсара, Безяк (Лудогорец);
Червени картони:  Малинов (Литекс); Моци (Лудогорец);