Репортаж 28 Януари 2015

Лудогорец обърна Риека за първата си победа в Испания

Луогорец постигна победа във втората си контрола от лагера в Испания. Шампионите обърнаха от 0:1 до 2:1 хърватския Риека в динамичен мач, изгледан от...

Луогорец постигна победа във втората си контрола от лагера в Испания. Шампионите обърнаха от 0:1 до 2:1 хърватския Риека в динамичен мач, изгледан от доста българи на стадиона в градчето Сан Педро де Алкантара. Преди три дни „орлите“ стартираха проверките на втория лагер със загуба от германския Унион – 0:1.

Хърватите поведоха  гол на Весович. Той се разписа в 29-ата минута, след като реализира от фаул фронтално срещу Владислав Стоянов. Козмин Моци изравни в последните секунди на първата част, след като се разписа от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Дани Абало. Пълният обрат стана факт в 50-ата минута. Влезлият като резерва на почивката Роман Безяк получи добър пас от Марселиньо и останал в удобна позиция, надигра Варгич – 2:1.

Успехът на Лудогорец можеше да бъде по-изразителен, но на два пъти през първото полувреме топката срещна гредите на хърватската врата. В мача участие на взеха единствено включилият се по-късно в подготовката Браян Ангуло и талантът Денислав Александров.

Следващата контрола на Лудогорец е в събота. Тогава съперник на българския шампион ще бъде руският гранд Спартак (Москва). Най-популярният руски отбор се води от добре познатия в България Мурад Якин. Той бе начело на Базел, когато швейцарците отстраниха Лудогорец в плейофите на Шампионската лига през лятото на 2013 г.
Лудогорец – Риека 2:1

0:1 Весович (29)
1:1 Моци (45-д)
2:1 Безяк (50)

Лудогорец: Стоянов (46-Чворович), Кайсара (83-Петров), Моци (70-Александров), Барт (46-Терзиев), Минев (46-Витиня), Дяков (65-Анисе), Златински (46-Ешпиньо), Марселиньо (73-Ернандес), Мисиджан (46-М.Александров), Абало (63-Вандерсон), Кишада (46-Безяк)
Треньор: Георги Дерменджиев

Риека: Варгич, Томечак, Самарджич, Митрович, Леовац, Цвиянович, Зломислич, Томасов, Югович, Аяуи, Балай