МИСИДЖАН 10´

2 : 3

Кайрат

14´ ИСАЕЛ
70´ ИСЛАМХАН (дузпа)
88´ САРСЕНОВ
Стадион "Глория Голф Арена", Белек

Кайрат

СЕЗОН 2017/18, Контроли, А отбор

Лудогорец загуби 2:3 от Кайрат Алмати

28 Януари 2018

Лудогорец показа две лица в четвъртата си контрола от началото на подготовката в Турция. Шампионите допуснаха обрат 2:3 срещу един от най-силните отбори в Казахстан - Кайрат. Два гола за „орлите“ отбеляза Върджил Мисиджан (6,10). Исаел (14), Исланхам (70) и Сарсенов (88) донесоха победата за тима от Алмати.

Срещата по нищо не предвещаваше такъв развой. Лудогорец започна много силно. Мисиджан пропусна да се разпише още в 3-ата минута, но го стори в 6-ата. Холандецът пое топката пред наказателното поле, успя да си освободи пространство и от дъгата с техничен удар опъна мрежата. В 10-ата минута Върджил отново бе в прегръдките на съотборниците си. Лукоки му подаде от дясно и той с лекота се разписа за 2:0. Четири минути по-късно обаче „орлите“ позволиха на Кайрат да намали. Това стана след далечен удар на Исаел, който остави Броун безпомощен. Лудогорец отново взе нещата в свои ръце, но последваха пропуски пред вратата на Кайрат. Марселиньо и Лукоки не успяха да вкарат трети гол за шампионите.

Втората част започна с пропуск на Мисиджан, който не успя да запише хеттрик. Димитър Димитров-Херо започна към 60-ата минута серия от смени. Ритъмът на игра се наруши и в играта на Лудогорец бе коренно различна в сравнение с първото полувреме. В 70-ата минута Кайрат получи правото да изпълни дузпа след фаул на Моци. Исламхам изравни с техничен удар. В 88-ата минута Лудогорец допусна нов гол, който се оказа фатален. Играч на Кайрат центрира отляво, а след това Моци и Натанаел изпуснаха Самат Сарсенов, който прати с глава топката в мрежата зад Ренан.

ЛУДОГОРЕЦ - КАЙРАТ 2:3

1:0 Мисиджан (6')
2:0 Мисиджан (10')
2:1 Исаел (14')
2:2 Исланхам (70')
2:3 Сарсенов (88')

ЛУДОГОРЕЦ: Брун, Лукас Саша, Форстър, Пластун, Сисиньо, Абел Анисе, Дяков, Вандерсон, Марселиньо, Лукоки, Мисиджан (Ренан, Моци, Горалски, Натанаел, Терзиев, Кампаняро, Шверчок, Жоао Пауло, Ковачев, Кешерю, Керчев)

КАЙРАТ: Покатилов, Куантаев, Рудоселски, Бато, Суюмбаев, Куат, Абикен, Швъйрев, Исаел, Аршавин Анене